Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Tek gözlü gece görüş dürbünleri hakkında yaptığımız bazı detaylı araştırma ve inceleme sonuçlarını bu bölümde sizlerle paylaşacağız.

 

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

 

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri
Bushnell Equinox 6×50 Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Bushnell Equinox 6×50 tek gözlü dijital gece görüş dürbünleri Bushnell’in dijital gece görüş serisinde “ 5×42 Stealth View “ modelinden sonra  çıkarttığı ikinci modelidir. Bu model üzerinde ilk modelde olduğu gibi harici bir video kaydedici cihaza veya tv ye bağlantı yapılmasını sağlayan video çıkış yuvaları mevcuttur.

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri
Bushnell 6×50 Equinox Z Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Bushnell 6×50 Equinox Z tek gözlü dijital gece görüş dürbünleri ile Bushnell adeta bu konuda bir süre daha rakipsiz olacağının mesajını vermiş oldu. Bu gece görüş dürbünü üzerine konulan dahili bellek yuvası ile gece görüş dürbünü olmaktan çıkıp gece görüş kamerası veya gece görüşlü fotoğraf makinesi haline gelmiş oldu. Bushnell 6×50 Equinox Z üzerinde kullanılan kızılötesi ışık kaynağı gerçekten çok kaliteli , bu kalite elbette dürbünün verdiği görüntü kalitesine de yansıyor. Tek gözlü gece görüş dürbünleri arasında etkili görüş mesafesi açısından da adeta Bushnell’in tek rakibi yine Bushnell gibi duruyor.

 

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri
Sightmark Ghost Hunter 2×24 Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

 

Sightmark Ghost Hunter 2×24 tek gözlü gece görüş dürbünleri boyundan beklenmeyecek işler yapıyor dersek abartmış olmayız. Bu denli küçük bir gece görüş dürbününün böylesine kaliteli ve bu mesafede etkin görüş vermesi şaşırtıcı.  

 

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri
Yukon NVMT 4×50 Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

 

Yukon NVMT 4×50 tek gözlü gece görüş dürbünleri son derece kullanışlı yapısı ile Yukon’un birinci nesil tek gözlü gece görüş dürbünleri arasında en çok satan modeli olarak  yer etmiş bir gece görüş dürbünüdür.  Yukon NVMT 4×50 tek gözlü gece görüş dürbününün bu denli tercih edilmesinin nedenlerinden biri de çözünürlüğünün birinci nesil gece görüş dürbünleri arasında ortalamanın oldukça üzerinde olmasıdır.

 

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri
Yukon Spirit 4x50mm Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Yukon Spirit 4x50mm tek gözlü gece görüş dürbünleri teknik özellikleri açısından   Yukon NVMT 4×50 tek gözlü gece görüş dürbününden farklı değildir. Bu modelde batarya olarak 2 adet kalem pil kullanılmaktadır. Ancak ergonomik açıdan  Yukon NVMT 4×50 kadar kullanıcı dostu diyemeyiz.

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri
Sightmark Eclipse 4×50 Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Sightmark Eclipse 4×50 tek gözlü gece görüş dürbünleri aslında Yukon’un NVMT 4 x 50 modeli ile Spirit 4 x 50 modellerinin başarılı özelliklerini bir arada toplayan ancak belki de başarısız pazarlama operasyonu ile biraz gölgede kalmış bir ürün.

 

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri
Sightmark Ghost Hunter 5×60 Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

 

Sightmark Ghost Hunter 5×60 tek gözlü gece görüş dürbünleri birinci nesil gece tek gözlü gece görüş dürbünleri arasında 60 mm objektif lens çapı oldukça iddialı olmuş. Kaliteli bir görüş vermesinin yanı sıra ani veya parlak ışığa maruz kaldığında cihazın kendini kapatması görüntü yoğunlaştırma tüpünü koruma anlamında önemli bir yenilik.

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri
Yukon Advanced Optics Sea Wolf 3x42mm Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Yukon Advanced Optics Sea Wolf  3x42mm tek gözlü gece görüş dürbünleri  küçük sayılabilecek bir gövdeye sahip bu gece görüş dürbününün 42 mm lik objektif lensi mevcut. Yukon Advanced Optics Sea Wolf  3x42mm tek gözlü gece görüş dürbününün en önemli artısı su geçirmez olması.

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri
Bushnell NightWatch 4×50 Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Bushnell NightWatch 4×50 tek gözlü gece görüş dürbünleri için Busnell’in Yukon NVMT  4 x 50  modelini başarı ile taklit ettiği gece görüş dürbünü diyebiliriz. Yukon NVMT 4 x 50 ye göre tek artısı 2 kalem pil ile çalışıyor olması.

 

Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri
ATN PVS-14-3A 3. Nesil Tek Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

ATN PVS-14-3A 3. Nesil gece görüş dürbünleri  ATN nin ABD ordusu için geliştirdiği ultra bir ürün. Hem tek gözlü gece görüş el dürbünü olarak , hem tek gözlü gece görüş başlığı olarak hem de tüfek üzeri gece görüş dürbünü olarak kullanılabilen , tek kalem pil ile yaklaşık 50 saat çalışabilen , tam su geçirmezlik özelliği olan , 350 gram ağırlığında bir savaş canavarı dersek yeterli olur. Elbette bu ürünün de ABD de sadece ABD vatandaşlarına özel izinle satılabildiğini ve ABD dışına çıkartmanın yasak olduğunu da ekleyelim.