Çift Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Yukon Gece Görüş Dürbünü Fiyatları

Çift gözlü gece görüş dürbünleri hakkında yaptığımız bazı detaylı araştırma ve inceleme sonuçlarını bu bölümde sizlerle paylaşacağız.

 

Çift Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Sightmark Ghost Hunter 2x24 çift gözlü gece görüş dürbünleri
Sightmark Ghost Hunter 2×24 Çift Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Sightmark Ghost Hunter 2×24 çift gözlü gece görüş dürbünleri  çift gözlü diğer gece görüş dürbünlerine kıyasla oldukça küçük sayılabilecek ancak etkileyici kalitede görüş verebilen bir üründür. Sadece iki adet ince kalem pil ile çalışabilmektedir.

 

Bushnell 2.5x40mm Lynx  çift gözlü gece görüş dürbünleri
Bushnell 2.5x40mm Lynx Çift Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

 

Bushnell 2.5x40mm Lynx  çift gözlü gece görüş dürbünleri Bushnell’inyakın dönemde  piyasaya çıkardığı birinci nesil gece görüş dürbünlerinden biridir. Etkili görüş mesafesinin fazlalığı kadar görüntü tüplerinde kullanmaya başladıkları yeni teknolojilerle de görüntü kalitesini arttırmayı başarmışlar.

Sightmark Ghost Hunter 4x50 çift gözlü gece görüş dürbünleri
Sightmark Ghost Hunter 4×50 Çift Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Sightmark Ghost Hunter 4×50 çift gözlü gece görüş dürbünleri  çift gözlü gece görüş dürbünlerinde hiç alışık olmadığımız bir objektif lens çapına sahip. Bu lens çapının büyüklüğü topladığı ışık miktarının artmasına ve birinci nesil tüp kullanmasına rağmen oldukça kaliteli görüntü vermesine yol açmakta. Aslında görüş mesafesi 200 metrenin de üzerine çıkmaktadır. Ancak cihazın tek bir handikapı var ; dioptric ayarını yapmak biraz zahmetli bir iş.

 

Yukon Advanced Optics Tracker LT 2x24 çift gözlü  gece görüş dürbünleri
Yukon Advanced Optics Tracker LT 2×24 Çift Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Yukon Advanced Optics Tracker LT 2×24 çift gözlü  gece görüş dürbünleri çift gözlü birinci nesil gece görüş dürbünleri arasında  kullanım kolaylığı en yüksek ürünlerden biri , hatta birincisi diyebiliriz. Yukon Advanced Optics Tracker LT 2×24 çift gözlü  gece görüş dürbününün tek handikapı objektif lens çapının düşük olması. Elbette üreticiler bütün üstün özellikleri tek bir üründe toplayarak en mükemmeli tüketiciye sunmak gibi bir pazarlama yöntemi kullanmıyorlar. Farklı özellikleri farklı modellerde kullanarak ürün yelpazesini arttırıp pazar paylarını korumaya veya yükseltmeye çalışıyorlar.

Yukon Advanced Optics NVB Tracker 3x42 çift gözlü gece görüş dürbünleri
Yukon Advanced Optics NVB Tracker 3×42 Çift Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

Yukon Advanced Optics NVB Tracker 3×42 çift gözlü gece görüş dürbünleri Yukon’un çift gözlü gece görüş dürbünleri arasında “ amiral gemisi “ diyebiliriz. Lens çapı ve etkili görüş mesafesinin yanında sağlamlığı ile de birinci nesil gece görüş dürbünleri arasında en çok tercih edilen gece görüş dürbünlerinden biri olmuştur.

Bushnell 2.5x42mm 1. Nesil çift gözlü gece görüş dürbünleri
Bushnell 2.5x42mm Çift Gözlü Gece Görüş Dürbünleri

 Bushnell 2.5x42mm 1. Nesil çift gözlü gece görüş dürbünleri Bushnell’in uzun süre satışı devam eden çift gözlü gece görüş dürbünüdür diyebiliriz.  Ürünün sağlamlığı ve kalitesi açısından söyleyecek söz yok. Özellikle 42 mm objektif lens Yukon ile rekabet için düşünülmüş gibi. Kullanım kolaylığı açısından ise ciddi eksikleri var. Pil yuvalarına pilleri yerleştirmek ve yuvanın kapağını kapatmak zahmetli , objektif lens kapakları ve göz merceği koruyucu kapakları kullanışlı değil , kullanım sırasında zahmet veriyor.